• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Sportowymi  realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.
        Wartość dofinansowania: 12 000 zł.
        Całkowita wartość zadania: 15 000 zł.

Otrzymane przez szkołę wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na zakup do biblioteki książek oraz realizację różnych działań promujących wśród uczniów i rodziców czytelnictwa. Proponowana do zakupu lista książek została pozytywnie zaopiniowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim, Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły.​​​​​​​​

Rok 2023 to święto wszystkich bibliofili, książkofanów i tych, którzy dopiero będą mieli szansę rozkochać się w czytaniu. Dzięki kwocie 15000 zł  do naszej biblioteki trafiło 635 pachnących nowością książek.

Ponad 300 nowych tytułów stanęło na bibliotecznych półkach, a wśród nich:

- kontynuacja znanej i kochanej przez naszych najmłodszych uczniów serii Czytam sobie;

- książki prezentujące znaną i nieznaną historię Polski, m.in. seria Historia bez cenzury autorstwa znanego youtubera Wojciecha Drewniaka, seria Grażyny Bąkiewicz Ale historia…, Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży Feliksa Konecznego czy Bohaterowie z podwórka Krzysztofa Fabrowskiego i Kamili Ptasińskiej;

- historie wspierające rozwój inteligencji emocjonalnej – np. osypane światowymi nagrodami książki Kobi Yamady i Mae Besom Co robisz z pomysłem?, Co robisz z szansą? i Co robisz z problemem?;

- komiksy, które nie tylko bawią, ale też wspierają i uczą – seria Podręcznik dla superbohaterów Eliasa i Agnieszki Vahlund, Fake Newsy Inwazja morderczych majtek Elise’a Gravela czy Słowa mogą wszystko Silvii Vecchini i Sualzo;

- książki, po które mogą sięgnąć nasze czytelniczki, kiedy stają się młodymi kobietami, m.in. Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami Natashy Farrant, Czerwone chustki Roberta Marasco czy Miesiączka Chcę wiedzieć! Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny Anny Salvia i Christiny Torrón;

- wznowienia i uzupełnienia najpoczytniejszych serii – Harrego Pottera, Zwiadowców czy Wojowników;

- i obowiązkowo pozycje ze świata sportu, np. seria Wydarzyło się naprawdę autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej, przygody Najfutbolniejszych Roberta Santiago czy Najlepsi piłkarze świata Mata i Toma Oldfildów.

To tylko niewielka część tytułów, które powiększyły ofertę biblioteki.  Wybrane tytuły nasi uczniowie poznają już w trakcie warsztatów realizowanych przez naszego bibliotekarza – panią Maję Wilczewską. O poszczególnych wydarzeniach możecie Państwo przeczytać na naszym profilu społecznościowym FB.

Dziękujemy Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Bibliotece Narodowej, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Naszemu Organizatorowi za finansowy wkład własny, który umożliwił nam otrzymanie tak wysokiej dotacji. Przede wszystkim jednak Wam, nasi Czytelnicy za to, że jesteście z nami. To wszystko dla Was. A tych którzy jeszcze nie są, zapraszamy słowami jednej z naszych czytelniczek stojącą pod regałem z zakupionymi nowościami – „Jestem w niebie!”.

Lista tytulow ksiazek zakupionych w_ramach NPRCz 2.0

List do Rodzicow