• O Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego

  • Szkoła została powołana w kwietniu 2005 roku przez Radę Miasta Gorzowa Wlkp.. Uczniowie rozpoczęli naukę od września 2005 roku. Szkoła mieści się w budynku przy ul. Stanisławskiego 2 i stanowi zespół w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Sportowymi, Szkoła Podstawowa nr 11 i VII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

   Młodzież trenuje pływanie, piłkę wodną, kajakarstwo, wioślarstwo oraz lekkoatletykę. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego współpracuje ściśle z czołowymi klubami sportowymi naszego miasta: G'POWER Gorzów Wlkp., KS "Admira" Gorzów Wlkp., AZS AWF Gorzów Wlkp.,ALKS AJP Gorzów Wlkp. MKP "Słowianka", KP "Stilon", GKPW59 oraz KS Alfa. Założeniem istnienia naszej szkoły jest stworzenie optymalnych warunków umożliwiających łączenie nauki ze sportem na najwyższym poziomie.

   Nasza szkoła jest demokratyczna oraz tolerancyjna. Przygotowuje swoich wychowanków do życia we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie. Hasłem przewodnim szkoły jest starożytna maksyma "Kalos Kagatos" - harmonia umysłu, ducha i ciała. Nasz absolwent powinien nie tylko dbać o osiągnięcia sportowe, ale także zdawać sobie sprawę jak ważna jest współpraca w grupie rówieśników, tolerancja, poszanowanie innych, wytrwałość oraz odpowiedzialność za siebie i innych. Dbamy o to, aby uczniowie i nauczyciele pracowali w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku. Wprowadzony został program promujący zdrowy styl życia i odżywiania. Program profilaktyczny promuje formę życia, wolną od zachowań agresywnych oraz przestrzegającą przed uzależnieniami oraz dopingiem. Wykwalifikowana, ciągle doskonaląca się kadra nauczycieli, kadra wybitnych trenerów, wśród których mamy mistrzów olimpijskich i trenerów kadr narodowych, nowoczesna baza szkoły ( pracownie wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe, z dostępem do Internetu, laboratoria językowe i komputerowe, siłownie i nowoczesne boiska sportowe, nowoczesna baza socjalna) dają solidną podstawę do osiągnięcia wysokiego poziomu nauczania i wybitnych wyników sportowych. W ciągu pięciu lat nasi uczniowie zdobyli już wszystkie możliwe laury mistrzostw świata i Europy juniorów, są podstawą kadr narodowych, nasi absolwenci stają się kandydatami do sukcesów w profesjonalnym sporcie. Sukcesy ikon naszego sportu: pływaczek Alicji Tchórz, Mireli Olczak, Pauliny Zachoszcz, kajakarzy Rafała Rosolskiego czy Rafała Siwca upewniają nas, że wybraliśmy dobrą drogę. Poza obowiązkowym programem nauczania szkoła oferuje swoim uczniom szeroki zakres zajęć dodatkowych, opiekę i pomoc psychologiczno- pedagogiczną. Uczniowie uczą się języka angielskiego oraz niemieckiego. Dążymy do tego by stworzyć szkołę przyjazną uczniom, rodzicom oraz nauczycielom. 

   Nasze wysiłki spotykają się z uznaniem władz miasta i kraju, potwierdzają to wyniki ewaluacji zewnętrznych i egzaminów . Szkoła jest otwarta na świat, bierzemy aktywny udział w programach unijnych. Nasi uczniowie poznają swoich rówieśników z krajów całej Europy w ramach wymian i rywalizacji sportowych. Nasza wizja istnienia szkoły to ciągła poprawa warunków nauczania, nowe budynki i jeszcze lepsza baza sportowa, to szkoła bezpieczna i nowoczesna oraz taka, do której uczniowie będą przychodzić z przyjemnością.