• Lubuskie Talenty

• 25.03 .br. w gorzowskim teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendystom projektu ”Lubuskie Talenty-Program Stypendialny”. W tej wyjątkowej uroczystości wzięła udział uczennica klasy 7a SP11 EWA HASZTO.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

• Szkoła Podstawowa nr 11 im. K. K. Baczyńskiego z dotacją w ramach realizacji NPRCz 2.0

• Z wielką radością informujemy, że nasz wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025" przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej. Tym samym znaleźliśmy się wśród szkół wskazanych do dofinansowania.

Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego, która uzależniona była od liczby uczniów szkoły, wynosi 15 000,00 zł, w tym 3 000,00 zł stanowi wkład własny. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

W celu umożliwienia członkom naszej społeczności szkolnej – UCZNIOM,RODZICOM, NAUCZYCIELOM – włączenia się w konsultowanie zakupów nowych książek prosimy o zgłaszanie swoich propozycji tytułów wartościowych książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór naszej biblioteki, za pomocą poniższego formularza.

Kliknij tu i zaproponuj książkę do zakupu!

W ramach pozyskanych środków możemy kupić:

• książki będące nowościami wydawniczymi,
            • nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i uzupełniających,
            • książki obrazkowe,
            • książki historyczne,
            • książki dostosowane do potrzeb uczniów ze SPE (np. książki z większą czcionką, książki obrazkowe z mniejszą ilością tekstu, książki wspomagające naukę czytania).

Zgłoszone w wyniku konsultacji propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników. Ostateczna propozycja zakupu zostanie przedstawiona do zaopiniowania Bibliotece Pedagogicznej WOM w Gorzowie, Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu.

• Podsumowanie wyjść integracyjno-kreatywnych w sezonie jesienno-zimowym w klasie 5a

• Wrzesień

Klasa brała udział w biegu dla zdrowia na stadionie lekkoatletycznym. Dzieci były również w kinie 60 krzeseł na lekcji filmowej. Obejrzały film pt. ROCCA ZMIENIA ŚWIAT. Po seansie odbyły się warsztaty: dzieci omówiły film, wyraziły swoją opinię, oceniły seans. Praca w grupach dotyczyła uczuć, emocji, traktowania drugiego człowieka, tego, że jesteśmy różni. Następnie każda grupa na forum przedstawiła swoje wnioski.

Październik

Uczniowie wzięli udział w warsztatach z suchym lodem poprowadzone przez Panią Martę z Kolorowego Laboratorium. Listopad Klasa 5a udała się na warsztaty do studio Let’s Cook, gdzie bawiła się przygotowując hamburgery oraz deserki. Była to pyszna zabawa!

Grudzień

Dzieci wybrały się do Bricks4kidz na świąteczne warsztaty. Zadaniem uczniów było zbudowanie modeli na podstawie instrukcji. Oprócz typowych modeli, uczniowie stworzyli również trudniejsze , które poruszały się . W połowie grudnia dzieci wzięły udział w wymianie kartek świątecznych na języku angielskim. Rok 2023 uczniowie pożegnali świętując wigilię klasową oraz otrzymaniem kartek świątecznych po angielsku z wymiany.

Klasa przygotowała apel z okazji dnia patrona szkoły .

Luty

Dzieci wybrały się do teatru na przestawienie pod tytułem OPOWIEŚĆ ŚWIĄTECZNA, gdzie grała ich koleżanka z klasy . Po przedstawieniu klasa wzięła udział w warsztatach dotyczących emocji.

Sylwia Kamińska

• Nina Wocal - Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

• Nina Wocal z klasy 6b zostala laureatką Lubuskich Konfrontacji Artystycznych - instrumentaliści. Nina przepięknie zagrała na fortepianie Romans de Amour. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, bo Nina dostała nominację do następnego etapu konkursu w Kostrzynie,który odbędzie się 21.04.2024 roku.