• Spotkajmy się w bibliotece

     • W roku szkolnym 2023/24 Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. zaprosiła bibliotekarzy z naszego miasta to udziału w comiesięcznych spotkaniach Sieci współpracy i samokształcenia dla bibliotekarzy Spotkajmy się w bibliotece. Nasze Panie bibliotekarki, Maja Wilczewska i Monika Żołędziejewska, aktywnie uczestniczyły w spotkaniach sieci i odwiedziły bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej nr 15, nr 16 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego. Uczestniczki sieci były dla siebie inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań oraz wsparcie w rozwiązywaniu problemów bibliotecznych problemów życia codziennego.

      W maju p. Maja i p. Monika postanowiły zaprosić koleżanki do fachu do naszej biblioteki. Było to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym i stanowiło swoiste podsumowanie rocznej pracy sieci. Był to czas, w którym nasza biblioteka mogła zaprezentować swoje zbiory, opowiedzieć o różnorodnych akcjach i projektach, w których bierze udział oraz pochwalić się zdobytymi wyróżnieniami.

      Było to dla nas wielki zaszczyt móc gościć koleżanki bibliotekarki z bibliotek szkolnych z SP nr 15, SP nr 6, SP nr 10,  Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego oraz Biblioteki Pedagogicznej.

      W przyszłym roku również planujemy czynnie włączyć się w działania kolejnej sieci dla bibliotekarzy.

     • „Regaty Kajakowe im. Piotra Głażewskiego”, „Memoriał im. Piotra Filaka”, „Memoriał im. Bolesława Stockiego”.

     • ZAPROSZENIE

      KS G’POWER Gorzów ma zaszczyt zaprosić na „Regaty Kajakowe im. Piotra Głażewskiego”, „Memoriał im. Piotra Filaka”, „Memoriał im. Bolesława Stockiego”.

       

      Zawody odbędą się 12-05-2024 r. na rzece Warcie – przy przystani KS G’POWER Gorzów ul. Fabryczna 177 w Gorzowie Wlkp.

       

      Zawodnicy wystartują na dystansie 1000 metrów w kategorii:

      - dzieci;

      - młodzicy;

      - juniorzy młodsi;

      - juniorzy;

       

      Program zawodów:

      9.30 – odprawa techniczna kierowników ekip 1

      0.30 – rozpoczęcie regat

      Ok. 15.00 – zakończenie regat

     • Lubuskie Talenty

     • 25.03 .br. w gorzowskim teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendystom projektu ”Lubuskie Talenty-Program Stypendialny”. W tej wyjątkowej uroczystości wzięła udział uczennica klasy 7a SP11 EWA HASZTO.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

     • Szkoła Podstawowa nr 11 im. K. K. Baczyńskiego z dotacją w ramach realizacji NPRCz 2.0

     • Z wielką radością informujemy, że nasz wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025" przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej. Tym samym znaleźliśmy się wśród szkół wskazanych do dofinansowania.

      Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego, która uzależniona była od liczby uczniów szkoły, wynosi 15 000,00 zł, w tym 3 000,00 zł stanowi wkład własny. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

      W celu umożliwienia członkom naszej społeczności szkolnej – UCZNIOM,RODZICOM, NAUCZYCIELOM – włączenia się w konsultowanie zakupów nowych książek prosimy o zgłaszanie swoich propozycji tytułów wartościowych książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór naszej biblioteki, za pomocą poniższego formularza.

      Kliknij tu i zaproponuj książkę do zakupu!

      W ramach pozyskanych środków możemy kupić:

      • książki będące nowościami wydawniczymi,
      • nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i uzupełniających,
      • książki obrazkowe,
      • książki historyczne,
      • książki dostosowane do potrzeb uczniów ze SPE (np. książki z większą czcionką, książki obrazkowe z mniejszą ilością tekstu, książki wspomagające naukę czytania).

      Zgłoszone w wyniku konsultacji propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników. Ostateczna propozycja zakupu zostanie przedstawiona do zaopiniowania Bibliotece Pedagogicznej WOM w Gorzowie, Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu.

     • Podsumowanie wyjść integracyjno-kreatywnych w sezonie jesienno-zimowym w klasie 5a

     • Wrzesień

      Klasa brała udział w biegu dla zdrowia na stadionie lekkoatletycznym. Dzieci były również w kinie 60 krzeseł na lekcji filmowej. Obejrzały film pt. ROCCA ZMIENIA ŚWIAT. Po seansie odbyły się warsztaty: dzieci omówiły film, wyraziły swoją opinię, oceniły seans. Praca w grupach dotyczyła uczuć, emocji, traktowania drugiego człowieka, tego, że jesteśmy różni. Następnie każda grupa na forum przedstawiła swoje wnioski.

      Październik

      Uczniowie wzięli udział w warsztatach z suchym lodem poprowadzone przez Panią Martę z Kolorowego Laboratorium. Listopad Klasa 5a udała się na warsztaty do studio Let’s Cook, gdzie bawiła się przygotowując hamburgery oraz deserki. Była to pyszna zabawa!

      Grudzień

      Dzieci wybrały się do Bricks4kidz na świąteczne warsztaty. Zadaniem uczniów było zbudowanie modeli na podstawie instrukcji. Oprócz typowych modeli, uczniowie stworzyli również trudniejsze , które poruszały się . W połowie grudnia dzieci wzięły udział w wymianie kartek świątecznych na języku angielskim. Rok 2023 uczniowie pożegnali świętując wigilię klasową oraz otrzymaniem kartek świątecznych po angielsku z wymiany.

      Styczeń

      Klasa przygotowała apel z okazji dnia patrona szkoły .

      Luty

      Dzieci wybrały się do teatru na przestawienie pod tytułem OPOWIEŚĆ ŚWIĄTECZNA, gdzie grała ich koleżanka z klasy . Po przedstawieniu klasa wzięła udział w warsztatach dotyczących emocji.

      Sylwia Kamińska

     • Nina Wocal - Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

     • Nina Wocal z klasy 6b zostala laureatką Lubuskich Konfrontacji Artystycznych - instrumentaliści. Nina przepięknie zagrała na fortepianie Romans de Amour. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, bo Nina dostała nominację do następnego etapu konkursu w Kostrzynie,który odbędzie się 21.04.2024 roku.

     • Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Nysy w Goerlitz Niemcy

     • 4 listopada (sobota) 2023r. grupka zawodników z M.K.P. Słowianka Gorzów Wlkp. / uczniów ZSMS z rocznika 2009 i 2010 uczestniczyła w Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Nysy w Goerlitz Niemcy. W zawodach uczestniczyli zawodnic z Polski, Czech i oczywiście Niemiec. 

      Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając 9 medali, wśród nich byli: Franciszek Cichy (200m st. grzbietowym- złoty medal i na 100 m st. grzbietowym - brązowy), Oliwier Dąbrowski (200m st. dowolnym i grzbietowym - srebrne medale oraz na 100m st. dowolnym-brązowy medal); Tymoteusz Bednarczyk (200m st. grzbietowym- brązowy medal); Bartosz Biskupski (2 medale srebrne na 100m st. dowolnym   i motylkowym); Tymoteusz Skrzypacz (medal złoty na 200m st. zmiennym) - wszyscy rocznik 2010  oraz Bartosz Fabjańczyk wywalczył 4 m-ce na 100m st. klasycznym 2009r.

      Wszystkie wywalczone miejsca i medale zostały okraszone nowymi rekordami życiowymi. Gratulacje dla naszych zawodników i uczniów ZSMS w Gorzowie.

     • Dzień postaci z bajki - 6.11.2023

     • Dnia 6 Listopada w naszej szkole odbędzie się dzień postaci z bajki. Przebierz się za swoją ulubioną postać z bajki a zostaniesz zwolniony z niezapowiedzianych kartkówek oraz pytań przy tablicy.

     • Nagrody z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej

     • Z okazji dnia KEN nauczyciele ZSMS zostali nagrodzoni przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.

      Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymali:

      Tomasz Kucharski - dyrektor szkoły

      Urszula Beda - nauczyciel matematyki

      Marek Bohdziun - trener kajakarstwa

      Rafał Krajewski - trener kajakarstwa

      Nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty otrzymał:

      Wiesław Gul - nauczyciel geografii i matematyki

      Gratulacje!

     • Bieg Fair Play 2023

     • Zapraszamyym do obejrzenia wideorelacji z biegu Fair Play, w który udział wzięli wszyscy uczniowie ZSMS.

      Materiał przygotowany przez Szkolne kółko fotograficzne (Joanna Owczarska, Kristina Semianova) pod opieką p. Marcina Chrobota.