• Dzień pluszowego misia

• 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Wraz z Fundacją Mam Marzenie organizujemy zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych. Zebrane przedmioty zostaną przekazane małym pacjentom. Zbiórka trwa do 18 listopada. Wszelkie artykuły prosimy dostarczać do gabinetu 106 lub świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji!

• Projekt ,,Gorzów Wielkopolski bez przemocy”

• Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim realizuje projekt ,,Gorzów Wielkopolski bez przemocy” w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania  Przemocy w Rodzinie- edycja 2022”.

Jednym z działań było stworzenie autorskiej aplikacji mobilnej „GORZÓW BEZ PRZEMOCY” na telefon z systemem ANDROID. Aplikację można pobrać skanując kod QR zamieszczony na plakacie ( w załączeniu).

Aplikacja zawiera niezbędne informacje z zakresu przemocy w rodzinie, w tym lokalne i ogólnopolskie dane kontaktowe, wykaz podmiotów działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zasoby pozyskane dzięki realizacji projektów.

• Konkurs DYNIOWE DZIEŁA

• Zapraszamy dzieci do zabawy na najzabawniejszą postać dyni. Zrób, ozdób, spraw by dynia dostała nową formę i przynieś do 25 października do sali nr 10, do pani Arlety. Najciekawsze prace nagrodzimy. Konkurs dla klas 1-3 i 4-8.

• Licealiści na wycieczce w Poczdamie

• Klasy Liceum Zespoł Szkół Mistrzostwa Sportowego spędziły piekny dzień zwiedzając Poczdam. Była to niesamowita lekcja historii w Pałacu Cecilienhof i Pałacu Sanssouci. Licealiści zwiedzili piękne pałacowe ogrody i posmakowali smakołyki holenderskiej dzielnicy.

• 6a i 8b w Poznaniu

• W piątek 7 października klasa 6a i 8b wybrały się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzili m.in. Palmiarnię i Katedrę oraz nauczyli się robić rogale Świętomarcińskie.

• Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym

• W ostatni weekend tj. 16-18.09.2022 r. nasi uczniowie reprezentujący KS G'POWER Gorzów brali udział w morderczych zawodach jakimi są Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Nie dość że trzeba pływać, to jeszcze trzeba biegać po piasku z kajakiem. Na dodatek w tym roku pogoda nie rozpieszczała. Było zimno, mokro i na dodatek tak wiało, że fala zalewała kajaki. Nam to jednak nie przeszkadzało. Była to ostatnia impreza mistrzowska w tym roku i oczywiście zakończona z przytupem. Nasi uczniowie pomimo, że pojechali tylko w 7 osobowej grupie wywalczyli 7 medali tj.

Złote:

1. Paweł Szott - K-1 10,5 km młodzików 2008

2. Maciej Bargiel - K-1 10,5 km młodzików 2009

3. Julia Kamieniecka - K-1 3,5 km dzieci dz.

4. Mikołaj Kleist - K-1 3,5 km dzieci chł.

Srebrne:

1. Bartosz Kulpa - K-1 10,5 km młodzików 2009

2. Kacper Kleist /były uczeń ZSS/ - K-1 14 km juniorow mł.

Brązowe:

1. Gabrysia Krawczyk - K-1 7 km młodziczek 2009

IV miejsce:

1. Adrian Seliwański /były uczeń ZSS/– K-1 28 km seniorów
            2. Adrian Seliwański /były uczeń ZSS/– K-1 3,5 km seniorów

V miejsce:

1. Hania Klisiewicz - K-1 7 km młodziczek 2008

• Klasa 4s w Klubie Sportowym Admira

• Klasa 4s z trenerem Sebastianem Wierzbickim na zajęciach treningowych w Klubie Sportowym Admira Zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa treningu na wodzie, poznali obiekt: sale ergometrów, sale tradycji, warsztat szkutniczy, siłownie.

Każdy uczeń mógł spróbować swoich umiejętności na ergometrze kajakowym

• Audycje muzyczne z Bachmanem

• W piątek 30.09 klasy 1-5 brały udział w audycji muzycznej z Bachmanem organizowanej w naszej szkole. Dzieci zapoznały się z piosenkami protestsong wykonanymi przez beatboksera, mistrza Polski MR Klamka.

• Europejski tydzień sportu - #BEACTIVE w naszej szkole

• Klasa 8 brała udział w biegu sztafetowym.
            Klasa 1p i 2p uczestniczyła w wyścigach rzędów.
            Na przystani nasi uczniowe brali udział w biciu rekordu na maratonie na ergometrze wioślarskim 42km. Czas w tym roku uzyskaliśmy 3 godz. 7 min.
            Super zabawa i uśmiech nam towarzyszyły!